Poradnik dla kandydatów na studia medyczne
Blog > Komentarze do wpisu

Wspomnienia założycielki bloga

Aleksandra Simińska

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Na początek wielki skrót tego kim jestem: Aleksandra, studentka stomatologii, Szczecin.

Zafascynowana studentka stomatologii - nie wyobrażam sobie, że mogłabym studiować inny kierunek. Warto spełniać swoje marzenia.

 

Wracając myślami wstecz, kiedy w trudnych momentach na studiach, mam wrażenie, że już nie dam rady więcej zmagać się z wejściówkami, kolokwiami i egzaminami, przypominam sobie siebie sprzed kilku lat. Przypominam sobie wszelkie emocje, które towarzyszyły mi, kiedy starałam się dołączyć do grona studentów tego kierunku. Czy było łatwo? Nie. Czy było warto? Tak, przynajmniej taką odpowiedź mogę udzielić Wam na dzień dzisiejszy.

 

Pamiętam, jak będąc jeszcze w gronie marzycieli o studiach medycznych, wertowałam wszelkie możliwe książki, podręczniki szkolne, przeglądałam mnóstwo blogów i stron internetowych, w poszukiwaniu każdej najmniejszej informacji, która pomogłaby mi w rekrutacji i przygotowaniach. Wychodząc Wam naprzeciw, chciałabym, żeby ten blog stał się dla Was kompendium nurtujących pytań i odpowiedzi, a także merytoryczną podpowiedzią w nauce biologii i chemii (liceum to nie koniec - czekają Was jeszcze te przedmioty na pierwszym roku studiów, ale w nieco innej formie).

 

Chcesz zostać w przyszłości lekarzem?

Im wcześniej postawisz sobie ten cel, tym łatwiej będzie Tobie dobrze się przygotować, by go zrealizować i spełnić swoje marzenia!

 

Do następnego razu!

Aleksandra Simińska

piątek, 14 kwietnia 2017, ac.siminska

Polecane wpisy

Komentarze
2017/07/11 10:03:58
Jest bardzo ciężko, moja siostra próbowała przez 3 lata i teraz sobie odpuściła pomimo bardzo dobrych wyników w nauce :)
-
2018/03/08 14:13:13
Szkoda, że nie ma nowych wpisów. Lubię sobie poczytać o zmaganiach na studiach i powspominać stare late :) Od siebie mogę dodać, że na pewno warto przejść przez ten okres ciężkiej nauki.
-
2018/11/20 23:32:46
Studia medyczne to już naprawdę konkretny kierunek, który wymaga od nas sporej cierpliwości i zaangażowania. Warto podkreślić, że są to studia, które trwają dość długo, ale daję też wymarzoną pracę wielu osobom.